Közelmúlt

2017/2018-as tanév

„A tiszta város titkai – a távfűtés rejtett hálózata” című rajzpályázat

Rózsa Tímea Boglárka – II. helyezett
Orbán Vanessza – különdíjas
Tóth Szintia- elismerő oklevél

Képző- és iparművészet ismeretek ágazati szakmai érettségi vizsgatantárgy verseny

I. helyezett: Vass Krisztina
III. helyezett: Seemann Dorka
IV. helyezett: Vámosi Viktória Zsófia

V. Országos Öko Modellverseny

III. helyezett: Sebők Lili

Különdíj:

Stefanek Anna
Dankó Erzsébet
Molnár Alexa

Kondor Béla Közösségiház Országos Középiskolai Képző-, Ipar- és Fotó Pályázat:

Fotóművészet kategória:
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Közművelődési és Sport Közalapítványának díjazottja:

Derényi Dalma

Eifert János különdíjasa:

Fedics Borbála és Halász Ádám

díjazott:

Szigl Luca

Országos Festészeti verseny

I. korcsoport
Vas Krisztina 11. helyezés
Horváth Veronika 27. helyezés
II. korcsoport
Rapali Vivien 5. helyezés
Buda Noémi 8. helyezés

Kondor Béla Közösségiház Országos Középiskolai Képző-, Ipar- és Fotó Pályázat:

Képzőművészet kategória:

Gimesi Anett Bianka, felkészítő tanár: Keresztesi Botond

Iparművészet kategória:
Nemez nyaklánc:

I.  helyezett Kiss Míra, felkészítő tanár: Varga Bernadett

II. helyezett Ádám Noémi, felkészítő tanár: Varga Bernadett

III. helyezett Hering Csenge, felkészítő tanár: Varga Bernadett

Testékszer:

I. helyezett Csimin Tímea, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

II. helyezett Ebinger Nóra, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

III. helyezett Bednárik Brigitta, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Ruha:

I.helyezett Vámosi Viktória Zsófia, felkészítő tanár: Horváth Ildikó

II. helyezett Leidecker Viktória, felkészítő tanár: Molnár Mária Virág

Festett textil:

I. helyezett Halmai Petra, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Szőtt textil:

I. helyezett Schulek Sára, felkészítő tanár: Molnár Mária Virág

II. helyezett Csuka Zsófia, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

III. helyezett Csimin Tímea, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Organza textilkép:

I. helyezett Vida Dzsenifer, felkészítő tanár: Horváth Ildikó

II. helyezett Vass Krisztina, felkészítő tanár: Horváth Ildikó

III. helyezett Vámosi Viktória Szilvia, felkészítő tanár: Horváth Ildikó

Textilkép:

I. helyezett Csimin Tímea, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

II. helyezett Ebinger Nóra, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

III. helyezett Bábel Klaudia, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Bőrdíszmű:

Lőrincz Ajna, felkészítő tanár: Kertész Katalin

+díjazott tanár:
Hendzsel Ilona

IX. kerületi általános- é s középiskolák „Téli Tárlata”

Díjazottak:
Prohászka Mira
Rapali Vivien
Halmai Petra

2016/2017-es tanév

Országos Rajzverseny

I. korcsoport
10.helyezés Rozsnyai-Kovács Kincső 13.C
37.helyezés Kocsis Elvira 12.B
II. korcsoport
8.helyezés Klátyik Debóra 13.DS
10.helyezés Rapali Vivien 13.DS

Rajz- és vizuális kultúra OKTV

27.helyezett Horváth Veronika 12.D

Kondor Béla Képző-, Ipar- és Fotóművészeti Pályázat 2016/17

Díjazott tanár:

Szarka Csilla

Iparművészet kategóriában díjazott iskola:

Jelky András Iparművészeti Szakgimnázium, Budapest

Képzőművészeti kategória:
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata különdíjasa:

Takács Flórián, felkészítő tanár: Szarka Csilla

Iparművészeti kategória:
Budapest Főváros XVIII. kerület Pestszentlőrinc-Pestszentimre Önkormányzata különdíjasa:

Végh Petra, felkészítő tanár: Sztrakay Orsolya

Textil II. helyezett:

Horváth Veronika Éva, felkészítő tanár: Varga Bernadett
Engambe Szandra, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Textilkép díjazottjai:

Virágh Csilla Bernadett, felkészítő tanár: Szöllősy Anna
Osztronkovics Fanni, felkészítő tanár: Szöllősy Anna
Bákonyi Ivett, felkészítő tanár: Szöllősy Anna
Dobi Barnabás Milán, felkészítő tanár: Szöllősy Anna
Kondacs Fanni Fernanda, felkészítő tanár: Horváth Ildikó
Szondi Petra, felkészítő tanár: Csegöldi Erika

Textil-ruha:

I. helyezett: Koricsánszky Kamilla, felkészítő tanár: Kertész Katalin, Szabó Judit, Krasznavölgyi Lászlóné,
I. helyezett: Halmi Tünde, felkészítő tanár: Csegöldi Erika, Szabó Judit
II. helyezett: Czira Bettina, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona

Ékszer:

Benyó Nikoletta, felkészítő tanár: Urbánfy Éva
Kulik Anna Erzsébet, felkészítő tanár: Sztrakay Orsolya

Látványterv:

Boros Klaudia, felkészítő tanár: Horváth Ildikó

Fotóművészeti kategória:
Magyar Alkotóművészek Országos Egyesületének díja:

Szigl Luca, felkészítő tanár: Zölley Ágnes

Díjazott:

Derényi Dalma, felkészítő tanár: Páljános Erzsébet

A Laczkó Dezső Múzeum “Tervezz Jelmezt” pályázat:

Máthé Nikolett (11.A divat- és stílustervező szak)  II. helyezett
Vida Dzsenifer (11.B divat- és stílustervező szak) Különdíj

Bábel Klaudia (11.D textilműves szak) Különdíj

Bonbonmeggy ruha pályázat:

1. helyezett Török Vivien 11.A
2. helyezett Tóth Roxána 11.A
3. helyezett Tóth Amanda Gréta 11.A

Külön díjasok:
Vikol Kata 11.A
László Fanni 11.A
Márkus Evelin 11.A

2015/2016-os tanév

Kondor Béla Képző- és Iparművészeti Pályázat

Képzőművészeti kategória:

Horváth Veronika, felkészítő tanár: Páljános Erzsébet

Iparművészet kategória:

Orcsik Laura, felkészítő tanár: Kertész Katalin
10/D textilműves csoport, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona
Kocsis Elvira, felkészítő tanár: Kertész Katalin
Lajhó Norbert, felkészítő tanár: Kertész Katalin
Lőrincz Ajna, felkészítő tanár: Kertész Katalin
Csürke Rebeka, felkészítő tanár: Varga Bernadett
Pétervári Renáta, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona
Gőbel Eszter, felkészítő tanár: Varga Bernadett

Díjazott iskola:

Jelky András Iparművészeti Szakközépiskola, Budapest

2014/2015-ös tanév

Kondor Béla Képző- és Iparművészeti Pályázat

Képzőművészeti kategória:

Nemes Laura, felkészítő tanára: Szarka Csilla

Iparművész kategória:

Csimin Tímea, felkészítő tanára: Hendzsel Ilona
Halmai Petra, felkészítő tanár: Hendzsel Ilona
Hetényi Eszter, felkészítő tanára: Varga Bernadett, Hendzsel Ilona
Kardos Anett, felkészítő tanára: Varga Bernadett, Hendzsel Ilona

2013/2014-es tanév

SZÉTV verseny döntője

1. helyezés: Gregor Henrietta 13. E
2. helyezés: Nemes Gréta Anna 13. E
3. helyezés: Apáthy Tímea 12. A
5. helyezés: Dienes Judit Veronika
6. helyezés: Gärtner Zsanett

BÜSZKESÉGEINK

2012/2013-as tanév

SZÉTV országos döntő

1. Horváth Georgina 12.A
2. Lendér Dávid 13.E
4. Bori Krisztina 12.A

Komplex verseny

  • 12. évfolyamon: 1. Fazekas Kitti, 5. Bagi Eszter
  • 11. évfolyamon: 3. Fekete Henriett, 4. Fekete Mercédesz, 5. Hernádi Rebeka
  • 10. évfolyamon: 3. Kalácska Lilla, 7. Kis Viktória

Kondor Béla Művelődési Központ ipar- és kézműves pályázat

Díjazottak:

  • Langer Anna (fotó)
  • Fekete Henriett (képzőművészet)
  • Türi Rebeka (iparművészet)

Öltözettervezés és kivitelezés pályázat – „szecesszió”

Legsikeresebb öltözet:

Tóth Alexandra és Egyed Babett 11.A

2011/2012-es tanév

„Liszt Rapszódiák” pályázat

„Haute Couture” kategória

1. Karácsonyi Krisztina 11.C
2. Gartner Dóra 11.C
3. Nagy Klaudia 12.D

„Pret-a-porter” kategória

1. Schrődl Stefánia 12.D
2. Gaál Melinda Zsófia 11.C
3. Fedor Franciska 11.C

Zsűri különdíja

Bagi Eszter 11.C

SZÉTV – 2012. április

1. Melichar Kata 12.A
2. Dormán Dorka 13.E
3. Lin Xiao Yun 12.A
4. Kovács Kitti 13.E

Corvinus Egyetem felkérésére esküvői ruha tervezés pályázat:

116 tervrajz készült, 16 ruha és 15 papírruha készült el. Nagyszabású divatbemutató keretében mutatták be a kertészeti egyetemen nagy sikerrel.

Budapesti Középiskolások Zenei Vetélkedője

Könnyűzene – ének kategória (9-10. évfolyam)

Balogh Abigél 10.C   I. hely

OKTV

Dobos Emese 13.D – IV. hely, népművészet tantárgy

 A divatrajz.hu honlap divatrajzoló és divatillusztráló verseny

  • Karácsonyi Krisztina 11. évfolyam „az év divatrajzolója” I. hely
  • Gartner Dóra 11. évfolyam „az év divatillusztrátora” III. hely

A Mérei Ferenc Fővárosi Pedagógiai Intézet által meghirdetett komplex rajzverseny

9. évfolyam

  • Kalácska Lilla – II. hely
  • Kaszás Aleandra – V. hely
  • Kis Viktória – VI. hely
  • Kiss Donatella – VII. hely

10. évfolyam

  • Fekete Henriett – II. hely
  • Dudás Henrietta – X. hely
  • Hajba Vivien – XI. hely

11. évfolyam

  • Fazekas Kitti – IV. hely
  • Karácsonyi Krisztina – V. hely
  • Bagi Eszter – VI. hely
  • Ozsvárt Enikő – VII. hely

12. évfolyam

  • Nagy Klaudia – III. hely
  • Kis Vivien – IV. hely
  • Kalóczkai Bettina – VIII. hely
  • Vörös Tímea – IX. hely

A digitális képalkotó versenyen

  • Feindl Anna – V. hely
  • Kis Berill – IX. hely

2010/2011-es tanév

SZÉTV országos verseny

  • Törzsök Alexandra – I. hely
  • Vancsik Anett – VI. hely
  • Balanyi Daniella – XI. hely

Budapesti Középiskolások Zenei Vetélkedője

Komolyzene – népdal kategória

Péterfi Krisztina 10.D – III. hely

2009/2010-es tanév

SZÉTV 12. évfolyam országos döntő

  • Nagy Nikoletta – IV. hely
  • Albert Alexandra – VII. hely

Rajzpályázat „A TE VILÁGOD” (Fort Worth, USA) díszoklevelet kaptak:

  • Nánási Bettina
  • Nikodém Cintia
  • Tokaji Balázs
  • Ozsvárt Enikő
  • Nagy Klaudia

„Help – a dohányfüst mentes életért”

Sebestyén Krisztina  – a legjobb húsz alkotás közé választva

 Fővárosi Komplex rajzverseny

  • Szatmári Lilla – V. hely  (9. évfolyam)
  • Ozsvárt Enikő – III. hely (10. évfolyam)
  • Bárczi Annamária – IV. hely (11. évfolyam)
  • Balogh Eszter – IV. hely (12. évfolyam)

Fort Wort amerikai művészeti pályázat

Továbbjutott a magyarországi előválogatásból 6 indulóból 5 tanulónk – oklevéllel ismerték el.

Karikatúra pályázat

Pintér Zsófi 2. helyezést ért el.

RERUHA pályázat

6 diák pályamunkája került bemutatásra Pécsen az Európa Kulturális Fővárosa rendezvény keretein belül.